Łódzkie Dni Informatyki 2022
ŁDI to najlepsze miejsce by z bliska poznać branże ICT. Impreza organizowana jest od 2017 roku i z każdą edycją gromadzi tysiące uczestników. Głodni wiedzy o najnowszych rozwiązaniach mają do wyboru warsztaty, wykłady i bezpośrednie spotkania z firmami.
Udział w zajęciach był darmowy i wymagał wyłącznie rejestracji. Bezpłatne dzielenie się wiedzą to jeden ze znaków rozpoznawczych ŁDI. Co roku firmy zrzeszone w ICT Klaster Polska Centralna delegują swoich najlepszych ekspertów by zarażali pasją do informatyki studentów i licealistów. Informatyka podczas imprezy gra pierwsze skrzypce, a ilość branż, w których jest ona niezbędna stale się zwiększa. Wydarzenie gromadzi wszystkich zainteresowanych pracą i rozwojem w branży IT. Programiści, testerzy czy administratorzy mają tu cenną okazję do wymiany wiedzy, ale coś dla siebie znajdują również osoby zarządzające projektami oraz dbające o przyjazny UX/UI.
Łódzkie Dni Informatyki 2022
Softwarehouse Inovatica ponownie przygotował wykład i warsztaty. Zainteresowani solidną dawką wiedzy mogli skorzystać z wykładu React Hooks na Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. W drugim dniu imprezy zaprosiliśmy na warsztaty p.t. Reużywalność komponentów w aplikacji frontendowej z użyciem biblioteki React. Na Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Łódzkiego. Zaangażowanie w organizację obu największych uczelni w regionie to również znak rozpoznawczy wydarzenia. Doskonałą organizację i wysokie kompetencje uczestników zajęć podkreślają również nasi prelegenci.
- Wydarzenie od strony organizacyjnej było świetnie przygotowane, na każdym kroku można było uzyskać pomoc zarówno od wolontariuszy jak i organizatorów – ocenia Krystian Bendinger, specjalista frontend. - Nasze wystąpienia były związane z frontendem, a dokładniej biblioteką React i przedstawieniem jej wykorzystania w praktyce. Ich celem było było przekazanie w prosty sposób zdobytej przez nas w codziennej pracy wiedzy oraz popularyzacja tematu frontendu wśród uczestników ŁDI. Aktualnie przedstawiana przez nas gałąź webdevelopmentu nie jest zbyt powszechna wśród przedmiotów na uczelniach, dlatego jeszcze bardziej cieszyła wysoka frekwencja na obu prowadzonych przez nas formach. Dodatkowo bardzo motywujący był dla mnie fakt, że jeszcze trzy lata temu siedziałem po drugiej stronie jako uczestnik ŁDI, a aktualnie studiuję na PŁ.
Jak zauważa Filip Wajgner, specjalista frontend - Uczestnikami ŁDI głównie byli studenci łódzkich uczelni i uczniowie szkół. Osoby dopiero rozpoczynające swoją ścieżkę zawodową, nie będą wiedzieć wszystkiego. Mimo to odbiorcy naszych zajęć raczej nie mieli problemu ze zrozumieniem przedstawionej problematyki. Zostałem pozytywnie zaskoczony chęcią rozwoju panującą wśród tych osób.
Po zakończonych zajęciach z naszymi ekspertami można było spotkać się na stoisku targowym. Tutaj była również okazja by dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda praca w softwarehouse, jak może wyglądać kariera w IT i z jakimi zadaniami będzie miało się na co dzień do czynienia. Dla odwiedzających nasze stoisko dodatkowym magnesem był konkurs z atrakcyjnymi akcesoriami komputerowymi. Wystarczyło wypełnić krótką ankietę z kilkoma pytaniami i liczyć na szczęście w finalnym rozstrzygnięciu.
Uczestnicy ŁDI kolejny raz zaskoczyli nas swoją otwartością oraz zainteresowaniem dla tematów związanych z IT. - Zarówno po wykładzie, warsztacie oraz na naszym stoisku zadawali przeróżne pytania związane z frontendem, nowymi technologiami, codzienna pracą, używanymi narzędziami i różnorodnymi zagadnieniami technicznymi. Takie rozmowy cieszą i motywują do dalszej pracy, ponieważ obie strony zawsze wyniosą z nich korzyść jak i przekonują coraz bardziej, że przyszli developerzy postrzegają frontend jako swoją główną gałąź rozwoju – podsumowuje Filip Wajgner.
Pobierz prezentację
Zachęcamy do pobrania przygotowanej przez Inovatica prezentacji na ŁDI 2022, na temat React Hooks: